г. Одесса, ул. Семинарская, 26/28, кв. 21 (напротив Fontan Sky center)
Петровская Наталья Владимировна, мобильный телефон: 063-425-77-70, e-mail: pnpetrovska2@gmail.com
Петровский Владимир Миронович, мобильный телефон: 050-316-77-70, e-mail: notariuspvm@gmail.com
Viber: 063-755-49-44 skype – pnpetrovska facebook: @not.od.ua
время работы: пн-пт – 09:00 – 18:00, сб – 10:00-16:00, вс – 11:00-15:00.
телефоны конторы: 073-305-77-70, 063-425-77-70, 050-316-77-70, 073-318-05-77
“Кто долго раздумывает, не всегда находит лучшее решение” Й. Гёте
Актуальним питанням на теперішній час для великої кількості громадян, є питання передачі (прийому) в найм житлової нерухомості: квартир, кімнат, житлових будинків. Як забезпечити власнику житла гарантії зберігання належного йому об’єкта нерухомості та відшкодування збитків у випадку псування майна? Як захистити права наймача та забезпечити виконання домовленостей із наймодавцем у термін користування орендованим житлом? Які податкові зобов’язання виникають у сторін договору найму (оренди) житла? На жаль, типові проекти договорів, що застосовуються зазвичай посередниками на ринку нерухомості, відповідей на ці питання не містять та юридично не враховують нюанси та особливості домовленостей та індивідуальний підхід при укладенні договору щодо конкретного майна.
Договір найму (оренди) житла укладається на строк та на умовах визначених за домовленістю сторін. Предметом договору найма житла можуть бути помешкання, зокрема квартира або її частина, житловий будинок або його частина. Розмір плати за користування житлом встановлюється у договорі найму житла. Наймач вносить плату за користування житлом у строк, встановлений договором.
Посвідчення договору найму (оренди) житла нотаріусом здійснюється після перевірки правоздатності та дієздатності сторін договору, відповідності документів, що підтверджують право власності на майно вимогам законодавства, в порядку, визначеному Законом України “Про нотаріат”.
Відповідно до цивільного законодавства України договір найму (оренди) житла укладається у письмовій формі. Наймодавець повинен мати необхідний обсяг повноважень, що надає йому право передавати майно в найм, а власники житлової нерухомості фізичні особи – нерезиденти, мають право здавати нерухомість в оренду виключно через фізичних осіб – підприємців або юридичних осіб – резидентів. Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець, а сума податку становить 18% бази оподаткування. Суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (ріелтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку.